Sezóna takmer vo finále, v hre už len juniori

Týždeň pred letnými prázdninami vyvrcholila sezóna v plaveckej sekcii, ale aj vodným pólistom a pólistkam

Plavci mali na programe v termíne 21. – 23. 6. 2024 finále v podobe Majstrovstiev Slovenska v plávaní v kategórií starších žiakov.

Sekcia vodného póla vycestovala zhodne na finálové turnaje do Vrútok, bola to slušná nádielka vodného póla a nejeden fanúšik tohto športu si prišiel na svoje. V piatok sa hralo od rána od 8:00 do večera do 21:00 nepretržite, kde spolu dovedna nastúpilo 12 družstiev, 6 chlapčenských a 6 dievčenských (čo spolu činilo približne 180 športovcov) v sobotu bol program rovnaký a v nedeľu sa skončilo o 15:00 v poobedných hodinách.

Ako zhodnotili záverečné udalosti sezóny tréneri jednotlivých kategórií?

Peter Kupec, plávanie: “V dňoch 21.-23.6. sa v Poprade uskutočnili MSR v kategórií starší žiaci, ktorých sa zúčastnili: R. Valúch, L. Kováčik, A. Bajzík, L. Cápay, K. Brňová, E. Turčeková, E. Arpášová a T. Uhrovská.

Najlepší výsledok dosiahol R. Valúch , ktorý v disciplíne 200 m prsia obsadil tretie miesto. V disciplínach 100 m prsia a 400 m polohový pretek obsadil piate miesto. E. Turčeková sa v disciplíne 100 m motýlik umiestnila na štvrtom mieste. V disciplínach 200 m prsia, 100 m prsia a 400 m polohový pretek obsadila siedme miesto. Do prvej desiatky sa ešte prebojovali K. Brňová - 9. miesto na 100 m prsia a T. Uhrovská - 10. miesto v rovnakej disciplíne. E. Arpášová a L. Cápay sa síce do prvej desiatky neprebojovali, ale zlepšili svoje osobné maximá v každej disciplíne .

Týmito MSR sa ukončila letná plavecká sezónna a všetci plavci a obaja tréneri si teraz môžu zaslúžene oddýchnuť.“

Marek Gális, kadetky: „Posledným kadetským turnajom sme uzavreli ženskú vodnopólovú sezónu 2023/2024 na Slovensku. Už pred týmto záverečným kolom sme vedeli, že na bronz nedosiahneme avšak cieľ bol udržať si 4. miesto, čo sa nám podarilo. V tejto sezóne sme zhodne na zimných majstrovstvách obsadili nepopulárne štvrté miesto. Nemyslím si, že by sme v budúcej sezóne nemohli postúpiť o nejaké priečky vyššie, musíme však preto niečo urobiť a to môžeme jedine v tréningu a príprave. V sezóne 2024/2025 sa totižto ročník pre kadetky meniť nebude a tak opäť bude kadetská liga pre ročníky 2007 a mladšie a to z dôvodu, že sa ročníkovo prispôsobujeme európskym a svetovým súťažiam. Myslím si, že vzhľadom na reprezentačné výbery je to dobrý krok. A tak nám budú súťaže presne sedieť ročníkovo aj so šampionátmi, či Majstrovstvami Európy alebo Sveta.

Rad by som tento priestor využil aj na poďakovanie sa dievčatám za celú uplynulú sezónu. Pravdou je, že nie vždy sa mi ich prístup páčil, čo som im aj povedal a niekedy brali veci ľahkovážne a radi by sme z nich vydolovali taký hlad po úspechu a tréningu. Musím však uznať, že niektoré z nich hrali za tri kategórie a popri všetkých svojich povinnostiach to mohlo byť na nich veľa. Teraz je priestor na oddych a regeneráciu. Reprezentantky, ktoré čakajú v auguste Majstrovstvá Európy U19, budú mať vydýchnutie kratšie a ostatné si môžu užiť júl so všetkým čo k tomu patrí. Oddych bude dôležitý pretože budúca sezóna bude dlhá a na jej konci nás čakajú Majstrovstvá Európy U16 a U18...

Taktiež chcem poďakovať rodičom, starým rodičom, fanúšikom, divákom, podporovateľom a v neposlednom rade hlavne mestu Topoľčany za poskytnuté tréningové podmienky. ĎAKUJEME"

Pavol Kertész, kadeti: „Záverečný turnaj kadetskej súťaže máme za sebou a chalani sa k nemu postavili maximálne zodpovedne. Do Vrútok sme cestovali pod veľkým tlakom, keďže sme išli v podstate zo 4tého miesta a naším cieľom bolo umiestnenie v prvej trojke. Prvý zápas proti Novákom sme zvládli super a dokázali otočiť zo 6:2 na konečné víťazstvo v penaltovom rozstrele. Boli to prvé 2 body, ktoré ma presvedčili, že máme na to ísť vysoko. Ostatné zápasy boli už v našej réžii a posledný zápas proti Vrútkam bol v podstate rozhodujúci pre nás, Vrútky i Šamorín.

Takticky sme to zvládli a chalani bojovali až do poslednej chvíle. Sme Vicemajstrami SR, čo je pre nás veľký úspech a som pyšný na náš klub, na prácu s mládežou i dorastom. Ďakujem všetkým kolegom, fanúšikom a hlavne rodičom za neskutočnú podporu. Reprezentácia mesta tak môže pokračovať ďalej a verím, že sa navzájom budeme podporovať naďalej.“